• XLI Ogólnopolski Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM 2018”

  XLI  Ogólnopolski Turnieju Wiedzy Pożarniczej  „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM 2018”

  czytaj więcej...
 • PRAWIE 7 TYSIĘCY LITRÓW KRWI W AKCJI „SPOKREWNIENI SŁUŻBĄ”

  Funkcjonariusze służb podległych MSWiA i pracownicy cywilni służb oraz żołnierze i pracownicy cywilni Wojska Polskiego, w ogólnopolskiej zbiórce krwi trwającej cały marzec, oddali 6951 litrów krwi.  

  czytaj więcej...
 • STOP POŻAROM TRAW

  STOP POŻAROM TRAW

  czytaj więcej...
 • Szkolenie hakowego-sygnalisty

  W dniach od 21 do 24 marca zgodnie z rozkazem Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej odbyły się jednodniowe  szkolenia z zakresu „HAKOWEGO – SYGNALISTY DLA STRAŻAKÓW PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ”. 

  czytaj więcej...
 • OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ - MATERIAŁY

  Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej na szczeblu Miasta Gdańska w roku 2018

  czytaj więcej...
 • Wygrana w Mistrzostwach Województwa Pomorskiego w Piłce Siatkowej

  Gdańscy strażacy kolejny raz najlepsi w województwie pomorskim! W dniu 21 lutego 2018 r. reprezentacja naszej Komendy wywalczyła złoty medal i po raz drugi obroniła tytuł Mistrza Województwa Pomorskiego w Piłce Siatkowej Strażaków PSP.

  czytaj więcej...
 • Apel o pomoc dla strażaka!

  Mazowiecki Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej zwraca się z uprzejmą prośbą o pomoc finansową dla funkcjonariusza Państwowej Straży Pożarnej pełniącego służbę w Wydziale Operacyjnym Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie mł. bryg. Michała Prokopowicza.

  czytaj więcej...
 • Uroczyste pożegnanie ze służbą bryg. Zbigniewa Szulca

  W dniu 20 lutego 2018 r. koleżanki i koledzy z Komendy Miejskiej PSP w Gdańsku uroczyście pożegnali Pana bryg. Zbigniewa Szulca, który zakończył służbę w Państwowej Straży Pożarnej przechodząc na zaopatrzenie emerytalne.

  czytaj więcej...
 • Akcja edukacyjna w szkołach

  Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku prowadzi akcję propagującą wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjów umiejętności zachowania się w przypadku wystąpienia zagrożenia

  czytaj więcej...
 • Konkurs Kalendarzowy 2018

  Informujemy, że Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej Szef Obrony Cywilnej Kraju ogłasza cztery konkursy kalendarzowe dla dzieci i młodzieży, które są umieszczone na odwrocie kalendarza plakatowego PSP na 2018 rok.

  czytaj więcej...
 • „Czad i ogień – obudź czujność!”

  Tegoroczna akcja to już druga edycja kampanii społecznej MSWiA „Czad i ogień. Obudź czujność!”. Jej celem jest upowszechnianie wiedzy na temat zagrożeń związanych z sezonem grzewczym.

  czytaj więcej...
A A A


W dniu 11 grudnia 2017 roku kontener przeciwpowodziowy o oznaczeniu operacyjnym 303GK8 należący do kompanii specjalnej powodziowej „Gryf” działającej w ramach  Centralnego Odwodu Operacyjnego uzupełniony został o 542  odcinki zapory przeciwpowodziowej.

Zakupione zapory przeznaczone są do budowania wałów przeciwpowodziowych lub ich podwyższania. Uzupełnienie  ww. sprzętu nastąpiło w miejsce zapór zużytych podczas lipcowej akcji powodziowej w Gdańsku, oraz  nawałnicy która przeszła przez Polskę w sierpniu 2017r. Nowy sprzęt w sposób bezpośredni zwiększa możliwości taktyczne obrony Miasta Gdańska w przypadku powodzi. Jeden 10 m odcinek zapory zastępuje ok. 170 worków z piaskiem.  

Zakup nowego sprzętu kosztował łącznie 461 328 złotych. Realizacja zadania  była możliwa dzięki współfinansowaniu z budżetu państwa jako rezerwy celowej budżetu państwa w ramach odtworzenia potencjału ratowniczego niezbędnego do prowadzenia skutecznych działań ratowniczych ( kwota wsparcia: 411 328 złotych) oraz ze środków finansowych Gminy Miasta poprzez Funduszu Wsparcia Państwowej Straży Pożarnej woj. pomorskiego (kwota wsparcia: 50 tyś złotych).

 • zap2
 • zap3
 • zap1

 • KOT W KANALE RZEKI RADUNIA PRZY ...
  30.03.18

  W dniu 30 marca 2018 roku o godzinie 11:02 zastęp GBA został zadysponowany do kota znajdującego się w kanale rzeki Radunia.
  Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastano patrol Straży...


  czytaj więcej...
 • SAMOCHÓD OSOBOWY UDERZYŁ W BUDYN...
  25.03.18

  W dniu 25 marca 2018 roku o godzinie 04:03 zastępy GBA i GCBA zostały zadysponowane do wypadku w którym kierowca stracił panowanie nad pojazdem i uderzając w budynek wylądował na d...


  czytaj więcej...
 • SAMOCHÓD OSOBOWY LEŻĄCY NA DACHU...
  12.03.18

  W dniu 12 marca 2018 roku o godzinie 20:25 zastępy GBA i GCBA zostały zadysponowane do wypadku w którym kierowca stracił panowanie nad pojazdem i wpadł do rowu lądując na dachu.

  ...
  czytaj więcej...