• UE !! ZAWSZE JAKO PIERWSZY SLAJD !!

  Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku mająca swoją siedzibę przy ul. Beniowskiego 7 informuje, że w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej 10 Energia,

  czytaj więcej...
 • APEL O POMOC DLA STRAŻAKA z KM PSP Gdańsk

  Apelujemy o pomoc dla naszego kolegi st. kpt. Tomasza Leszka, u którego zdiagnozowano nowotwór złośliwy.

  czytaj więcej...
 • Bezpieczne kąpieliska

  Główny Inspektorat Sanitarny prowadzi Serwis kąpieliskowy.

  czytaj więcej...
 • Materiał szkoleniowy - Skokochron

  Materiał szkoleniowy z Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej w postaci filmu w zakresie sprawiania i bezpiecznego wykorzystania skokochronów w działaniach ratowniczych. Materiał obejmuje także zagadnienia związane z mechanizmem upadku na skokochron.

  czytaj więcej...
 • Nabór kandydatów do służby - wydział Finansowy

  Wyniki IV i V etapu postępowania kwalifikacyjnego.

  czytaj więcej...
 • LIST SEKRETARZA STANU MSWiA JAROSŁAWA ZIELIŃSKIEGO DO DRUHEN I DRUHÓW OCHOTNICZYCH STRAŻY POŻARNYCH W SPRAWIE DODATKOWYCH ŚRODKÓW FINANSOWYCH NA DZIAŁALNOŚĆ OSP.

  LIST SEKRETARZA STANU MSWiA JAROSŁAWA ZIELIŃSKIEGO DO DRUHEN I DRUHÓW OCHOTNICZYCH STRAŻY POŻARNYCH W SPRAWIE DODATKOWYCH ŚRODKÓW FINANSOWYCH NA DZIAŁALNOŚĆ OSP.

  czytaj więcej...
 • "KORYTARZ ŻYCIA" na obwodnicach Trójmiasta

  czytaj więcej...
A A A

Informujemy, że zgodnie z wieloletnią Tradycją Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku wspólnie z Zarządem Oddziału Miejskiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Gdańsku, planują przeprowadzić XLII eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej na szczeblu gminnym dla młodzieży szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych pod hasłem „ MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM ”.

 Celem tego Turnieju jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarowej, organizacji przeciwpożarowej oraz historii tradycji ruchu strażackiego. Konkurs ten również jest ciekawym elementem dydaktycznym służącym wpajaniu dzieciom pewnych zasad i reguł dotyczących bezpieczeństwa własnego i otoczenia wokół nich oraz pozwoli im w przyszłości na lepszą reakcję w sytuacji różnego rodzaju zagrożeń.

 

 Eliminacje powiatowe dla młodzieży szkół z terenu m. Gdańska zorganizowane zostaną w trzech grupach wiekowych :

 • I grupa - uczniowie w wieku 8-14 lat,
 • II grupa - uczniowie w wieku 15-16 lat,
 • III grupa – uczniowie w wieku 17-19 lat.

Przedmiotowe eliminacje zostaną przeprowadzone w sali konferencyjnej budynku Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku ul. Sosnowa 2 ( Jednostka Ratowniczo Gaśnicza Nr 1 - pierwsze piętro wejście od ul. Partyzantów ) w grupach:

 • I i II w dniu 24 kwietnia 2019 r. o godz. 1000
 • III w dniu 25 kwietnia 2019 r. o godz. 1000

 W związku z powyższym zwracamy się do Dyrektorów szkół z terenu Miasta Gdańska o przeprowadzenie eliminacji szkolnych do konkursu oraz zgłoszenie pisemne wg. załącznika, do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku danych osobowych jednego wytypowanego ucznia z odpowiedniej grupy wiekowej, najpóźniej do dnia 23 kwietnia 2019 roku.

 Osobą upoważnioną z ramienia tut. Komendy jest starszy inspektor ds. kadrowo- organizacyjnych KM Jadwiga Trzeciak [ tel. 695 860 136 ].

 

Załączniki:

Informacja o TWP2019r
Pismo kierowane do Dyrektorów Szkół w rejonie miasta Gdańskr
Karta uczestnika
Informacja o źródłach materiałów – OTWP 2019

 • KOLIZJA Z UDZIAŁEM DWÓCH SAMOCHO...
  30.07.19

  W dniu 29 lipca 2019 roku około godziny 12:20 zastępy GBA, GCBA zostały zadysponowane do kolizji dwóch samochodów osobowych na skrzyżowaniu ul. Trakt św. Wojciecha i ul. Starogardz...


  czytaj więcej...
 • WYPADEK Z UDZIAŁEM 2 SAMOCHODÓW ...
  08.07.19

  W dniu 06 lipca 2019 roku o godzinie 05:05 zastępy GBA, GCBA zostały zadysponowane do wypadku dwóch samochodów osobowych ciężarowych na Obwodnicy Południowej. Droga w kierunku Gdyn...


  czytaj więcej...
 • KOLIZJA Z UDZIAŁEM DWÓCH SAMOCHO...
  08.07.19

  W dniu 08 lipca 2019 roku około godziny 10:04 zastępy GBA, GCBA i SLRR zostały zadysponowane do kolizji dwóch samochodów osobowych na ul. Trakt św. Wojciecha – Ostróżek w Gdańsku.

  ...
  czytaj więcej...