Po raz drugi w akcji pomocy brała udział JR-G 1 Gdańsk Wrzeszcz. Podczas dobrowolnej zbiórki udało się zebrać fundusze na prezent 3 letniego dziecka.  Prezenty przekazane zostały dnia 14.12.2017 r. na teren Międzynarodowych Targów Gdańskich, gdzie 20.12.2017 r. podczas świątecznej zabawy otrzyma maluch.

Wzorem lat ubiegłych na terenie Gdańska odbyła się akcja charytatywna „Każdy może pomóc”, gdańskiego MOPR. To przedsięwzięcie, dzięki któremu już po raz szósty mieszkańcy Gdańska mają możliwość spełnić marzenia dzieci m.in. z rodzin uboższych, mniej zaradnych opiekuńczo czy z problemem przemocy. Projekt polega na losowaniu
i pobraniu przez darczyńców listów – informacji, przygotowanych m.in. na podstawie rozmowy pracownika socjalnego z dzieckiem. Następnie, w oparciu o dane tam zawarte, przygotowaniu prezentu dla anonimowego malucha. List zawiera m.in. imię dziecka, jego wiek, płeć, wiadomość o rodzinie i pasjach (całość opatrzona jest kodem). Darczyńca przygotowuje upominek według uznania, kierując się informacjami z listu. W tym roku ponad osiemset listów z informacjami o dzieciach, podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, pobrały gdańszczanki i gdańszczanie, by na ich podstawie przygotować malcom świąteczne upominki.

Akcja jest anonimowa: dziecko nie poznaje nazwiska darczyńcy, a ten nazwiska malca. Listy są tylko inspiracją do działania na rzecz potrzebującego dziecka, nie sugestią
do zakupu konkretnego przedmiotu.

Mali podopieczni Ośrodka otrzymają podarunki 20 grudnia, podczas świątecznego finału w Międzynarodowych Targach Gdańskich. Na imprezę świąteczną zaprasza miasto Gdańsk.