A A A

Gdańscy strażacy kolejny raz najlepsi w województwie pomorskim! W dniu 21 lutego 2018 r. reprezentacja naszej Komendy wywalczyła złoty medal i po raz drugi obroniła tytuł Mistrza Województwa Pomorskiego w Piłce Siatkowej Strażaków PSP.


Do turnieju, który odbywał się w hali widowiskowo-sportowej w Przodkowie zgłosiło się 14 zespołów reprezentujących poszczególne Komendy Powiatowe/Miejskie naszego województwa. W ramach rozgrywek grupowych nasza reprezentacja wygrała dwa z trzech meczy w grupie. Odwet za zeszłoroczną przegraną wzięli w tym roku koledzy z KP PSP w Bytowie. Przegrany mecz zdecydował o tym, że nasi reprezentanci wychodzili do fazy play-off z drugiego miejsca w grupie. W ćwierćfinale rywalem gdańskich strażaków była drużyna z Pucka. Pewna wygrana pozwoliła zachować siły na następne, decydujące o ostatecznych rozstrzygnięciach spotkania. W półfinale, czoła naszej reprezentacji próbowali stawić koledzy z Gdyni. Pomimo dzielnej postawy, także i oni musieli uznać wyższość gdańskiej drużyny i zadowolić się możliwością walki o trzecie miejsce w turnieju. W finale rywalem reprezentacji gdańskich strażaków byli koledzy z KM PSP w Sopocie, która okazała się „czarnym koniem” tegorocznych rozgrywek. Zestawienie tych dwóch drużyn w meczu finałowym, było swoistym pojedynkiem Dawida z Goliatem. Niestety, tym razem mocniejsza okazała się drużyna broniąca tytuł mistrza. Po meczu stojącym na wysokim poziomie reprezentacja KM PSP Gdańsk pokonała strażaków z Sopotu i trzeci rok z rzędu wygrała Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Piłce Siatkowej "O Puchar Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP". Po Mistrzostwach odbyło się spotkanie zwycięskiej drużyny z Komendantem Miejskim Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku bryg. Adamem Jastrzębskim, na którym nastąpiło oficjalne przekazanie pucharu na ręce Pana Komendanta.


Następnym etapem w sportowej rywalizacji będzie turniej kwalifikacyjny do Mistrzostw Polski Strażaków PSP, który na początku marca odbędzie się w Cetniewie. Będziemy trzymać kciuki za reprezentację województwa, której trzon stanowią zawodnicy z KM PSP Gdańsk.
 
Skład reprezentacji KM PSP Gdańsk:
 
mł. bryg. Maciej Sapieha – kierownik drużyny
st. kpt. Michał Mańkowski – rozgrywający/kapitan drużyny
st. kpt. Mateusz Pytel – środkowy
st. kpt. Andrzej Brzozowski - libero
kpt. Kamil Chęciński - atakujący
mł. kpt. Przemysław Grzesiak – przyjmujący
mł. kpt. Jakub Groth - przyjmujący
mł. ogn. Adam Małecki - przyjmujący
st. str. Maciej Abłażewicz – przyjmujący
str. Krzysztof Trocha- środkowy

  • 20180221_163628
  • siatka2_2018
  • 20180221_164154
  • 20180221_163909
  • 20180221_163522
  • siatka2018