W dniu 01.06.2016 ok. godz. 21:05 w Gdańsku na ul. 3-go Maja miał miejsce groźny wypadek. Kierująca samochodem osobowym 19-letnia kobieta z nieustalonych przyczyn straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w słup trakcji tramwajowej.

Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Wyłączono pasy dla ruchu kołowego i tramwajowego, odłączono akumulator i układ zasilania LPG. Przy użyciu sprzętu hydraulicznego usunięto drzwi i inne elementy blokujące dostęp do poszkodowanej. We współpracy z zespołem PRM przystąpiono do ewakuacji zakleszczonej w pojeździe  kobiety. Za pomocą deski wydobyto kierującą z pojazdu. W ustaleniu z policjantami z WRD uszkodzony pojazd usunięto z torowiska ustawiając na pasie zieleni. Na tym działania zakończono.