Dnia 03.08 2016r. o godz. 16:37 do SKKM w Gdańsku wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu dwóch tramwajów na ulicy Wały Jagiellońskie. Do zdarzenia zostały zadysponowane dwa zastępy straży pożarnej.

Na miejscu zdarzenia zastano osoby poszkodowane, które znajdowały się zarówno w uszkodzonych pojazdach jak i na zewnątrz. Torowisko w kierunku Stogi/ Chełm zablokowane oraz wyłączony z ruchu lewy pas jezdni (lewoskręt w stronę Huciska). Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Wyłączony z ruchu pojazdów lewy pas jezdni został wydzielony przy pomocy pachołków drogowych. Osoby uczestniczące w zdarzeniu, które nie odniosły obrażeń oddaliły się z miejsca zdarzenia przed przybyciem służb. Kierowcy obu pojazdów nie byli w stanie oszacować ile osób podróżowało podczas zdarzenia. Wszyscy poszkodowani byli przytomni w logicznym kontakcie. Strażacy udzielili pomocy medycznej w konsultacji z koordynatorem medycznym jednej osobie poszkodowanej poprzez unieruchomienie odcinka szyjnego, ułożenie na desce ortopedycznej i przygotowanie poszkodowanej do transportu. Do szpitala łącznie przetransportowano cztery osoby w tym jedno dziecko. Na miejscu zdarzenia KDR ustalił, że uszkodzone pojazdy zabezpieczą i usuną z torowiska służby Zakładu Komunikacji Miejskiej w ramach własnych sił i środków.

• IMG_20160803_165921
  • IMG_20160803_165952