W dniu 04 czerwca 2017 roku o godzinie 04:35 zastępy GBA 2,6/24 oraz GCBA 8+4/50 zostały zadysponowane do wypadku dwóch samochodów osobowych przy ul. Świętokrzyskiej w Gdańsku.

Zastana sytuacja: Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastano wypadek dwóch samochodów osobowych VW Sharan oraz Audi A4. Kierowca VW Sharan siedział w pojeździe i uskarżał się na duszności. Kierująca Audi A4 uskarżała się na ból w okolicach miednicy, a jedna z pasażerek miała przygryziony język i ranę kolana. Zabezpieczono miejsce zdarzenia zamykając oba pasy jezdni poprzez odpowiednie ustawienie samochodów pożarniczych oraz pachołków i znaków ostrzegawczych. Przeprowadzono badanie urazowe u osób poszkodowanych w wyniku, którego kierowcy VW podano tlen 100% oraz założono kołnierz ortopedyczny następnie przekazano go przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi PRM G01 18, kierującej Audi zapewniono termoizolację i przekazano ją zespołowi PRM G01 18, a poszkodowanej pasażerce zapewniono termoizolację oraz zaopatrzono ranę kolana i przekazano zespołowi PRM G01 18. W tym samym czasie odłączono akumulatory w pojazdach oraz przy użyciu sorbentu (20kg) zabezpieczono palmy płynów eksploatacyjnych. Kierowca VW Sharana został przewieziony do szpitala Wojewódzkiego w Gdańsku. Po zakończeniu dokumentacji zdarzenia przez technika policji samochód Audi przeciągnięto na prawy pas jezdni umożliwiając ruch drogowy lewym pasem oraz zamieciono pozostałości szkła i elementów karoserii na pobocze. Miejsce zdarzenia przekazano do zabezpieczenia funkcjonariuszom policji, którzy w dalszym ciągu prowadzili swoje czynności oraz kierowali ruchem drogowym. Działania zakończono.

• 20170604_05063011
  • 20170604_05060911