W dniu 19 października 2017 roku o godzinie 21:19 zastępy GBA z JRG nr 3 i JRG nr 6 zostały zadysponowane do wypadku dwóch samochodów osobowych (Opel Astra, Peugeot 308). Kierowca Peugeota (brak obrażeń) i Opla opuścili pojazdy o własnych siłach. Pasażerka Opla uwięziona w pojeździe, przytomna. Na miejscu zespoły państwowego ratownictwa medycznego z Gdańska i Pruszcza Gdańskiego, które udzielało pomocy dwóm osobom poszkodowanym przed przybyciem zastępów PSP.

Zabezpieczono jezdnię poprzez zablokowanie 3 pasów jezdni S7, oświetlenie terenu akcji przy użyciu masztu oświetleniowego i rozstawienie pachołków ostrzegawczych. Uwolniono kobietę z pojazdu przy pomocy narzędzi hydraulicznych, usuwając drzwi boczne i słupek B.  Częściowo udrożniono ruch pasem zjazdowym na ul. Jabłoniową. Przekazano poszkodowaną ratownikom zespołu PRM. Odłączono przewody masowe akumulatorów. Na miejsce dojechał technik Policji.  Uprzątnięto jezdnie ze szkieł i udrożniono ruch na 2 pasach. Na 3 pasie trwały prace naprawcze barier energochłonnych przez firmę zewnętrzną. Równocześnie trwało zabezpieczenie butli z gazem propan - butan (3 kg), w którą uderzył pojazd z naprzeciwległego pasa ruchu (200 m od miejsca zdarzenia). Na miejscu Policja. Butlę dokładnie schłodzono i sprawdzono, posiadała uszkodzony zawór, na skutek czego gaz całkowicie się ulotnił. Po stwierdzeniu braku zagrożenia przekazano butlę i zakończono działania.